Společnost Lidl ve spolupráci s městem Vlašim předala dárkový šek

SvětýlkaaaSpolečnost Lidl věnovala Rodinnému centru Světýlka ve Vlašimi 50 000 Kč.
Slavnostní otevření modernizované prodejny Lidl ve Vlašimi proběhlo v pondělí 1. září a i přes nepříznivé počasí se těšilo velkému zájmu místních obyvatel. Slavnostní den doprovázel program pro děti, kulinářská nabídka i tvůrčí dílna vedená Rodinným centrem Světýlka. Právě tuto organizaci doporučilo vedení města pro finanční podporu. Konečná částka i díky zákazníkům vynesla padesát tisíc korun. Finance poslouží k nákupu pomůcek pro děti v rodinném centru. „Rodinné centrum Světýlka představuje určitou formu jeslí pro děti, jež nesplňují věkové podmínky pro zařazení do mateřské školky a my chceme rodiče těchto dětí v jejich dřívějším pracovním zařazení podporovat“, uvedl starosta města Luděk Jeništa. Symbolický šek na 50 tisíc korun byl slavnostně předán ve čtvrtek 4. 9. do rukou předsedkyně sdružení Rodinné centrum Světýlka, o. s., Jitky Fialové. „Této podpory si opravdu vážíme a budeme se snažit darované prostředky co nejlépe využít. Rádi bychom do našeho rodinného centra nakoupili nové didaktické pomůcky, výtvarné potřeby, hračky na ven, hudební nástroje a knihy. Věříme, že se nové pomůcky budou dětem líbit, něco nového se díky nim naučí a užijí si s nimi spoustu zábavy. Ještě jednou moc děkujeme,“ řekla Jitka Fialová. U předání byl za město přítomen také místostarosta Vlašimi Karel Kroupa.
publikováno 12.9.2014